GARANTİ POLİÇESİ

Garantimiz; Ürünlerin kendisine, ithalatçıya ve satıcıya karşı ilgili ulusal yasal hakların desteklenmesi için Realme tarafından verilmektedir. Bu nedenle, garanti geçerli yasalara göre hakları etkilemez veya değiştirmez.

 1. Realme; Ürünlerin normal kullanım koşullarında malzeme ve işçilik hataları bulunmadığını garanti eder ve garanti süresi içerisinde, Ürün geçerli Kullanım Kılavuzuna uygun olarak kullanılırsa, garanti geçerlidir (bunlar aşağıda tanımlanmıştır).
 2. Sadece Şirketimiz tarafından 1. maddede belirtilen şartlar dahilinde yapılan ürünlerin doğrudan ithalatı için geçerli olan Garanti Süresi, Türkiye Cumhuriyeti’nde aşağıdaki gibidir:

Nesne

Garanti süresi

Madde

Cihaz

24 ay

Ürünler & Parçalar & İşçilik

Satış kutusunda dahili pil, kulaklık, USB kablosu, şarj cihazı vb. bulunur.

24 ay

Satış paketinden harici olarak satın alınan ek ürünler: Dahili batarya, kulaklık, USB kablosu, şarj cihazı, vb.

6 ay

 1. Bazı ülkelerde tüketici hukuku, garanti süresi veya garanti kapsamındaki parça türleri için sınırlamalara izin vermez. Bu nedenle, yukarıda Madde 2'de bulunan kısıtlamalar, bu yasalara uymayan kısımlar için geçerli olmayabilir.
 2. Realme veya Yetkili Servis Merkezleri, garanti koşulları altında üretim nedeniyle malzeme ve işçilik hatası olması halinde, gerekirse Ürünü veya ilgili parçaları onaracak veya değiştirecektir.
 3. Garanti süresi ve garanti şartlarına göre üretimden kaynaklanan arızalı veya kusurlu bir ürünün tamiri veya değiştirilmesi durumunda, bunun maliyeti tüketiciye yansıtılmayacaktır (parçalar, işçilik vb.). Ücretsiz olarak değiştirilen arızalı ürünler, parçalar, malzemeler veya ekipmanlar Realme’ye aittir ve Yetkili Servisler tarafından müşteriye iade edilmez.
 4. Ücretsiz onarılan ürünün veya yedek parçanın garantisi, kalan garanti süresi boyunca veya onarım tarihinden itibaren hangisi daha uzun ise üç ay boyunca devam edecektir.
 5. Satın alma tarihi ve geçerli bir satın alma kanıtı (üzerinde tarih bilgisi bulunan bir fatura veya garanti belgesi, satın alınan şirketin adı ve ürünün IMEI/seri numarası) garanti talebi tarihinde muhafaza ve ibraz edilmelidir. Eğer bir Satın Alma Belgesi sunulmamışsa, Realme garanti talebine bağlı olarak yukarıdaki hizmeti reddetme hakkını saklı tutar.
 6. Bazı aksesuarlar (örneğin: Cihaz kutusu, kullanım kılavuzu, garanti belgesi, vb.) bu garantinin kapsamında değildir.
 7. İşbu Garanti, aşağıdakilerden kaynaklanan kusurları veya hasarları kapsamaz:
 8. Ekipmanın normal aşınması ve yıpranması veya Ürünün/Parçaların normal bir şekilde eskimesi;
 9. Yanlış kullanım, kötüye kullanım, ihmal veya kaza nedeniyle Ürünlerde veya Parçalarda hasar meydana gelmesi (düşme, bükme, ezilme, sıkışma, basınç, kullanım kılavuzunda belirtilen sıcaklık aralığı dışında kullanım, sıvı hasarı vb.);
 10. Parçalara veya yazılıma yetkili servis merkezi dışındaki herhangi bir kişi/şirket tarafından müdahale edilmesi, parçaların veya yazılımın sökülmesi, onarılması, değiştirilmesi;
 11. Yiyecek veya sıvı dökülmesi, aşınma, paslanma veya yanlış voltaj kullanımı;
 12. Normal kullanım sonucunda plastik yüzeylerde ve dış etkenlere maruz kalan diğer kısımlarda sürtünmeden dolayı meydana gelen çizikler veya hasarlar;
 13. Ürünün kullanım kılavuzuna göre belirtilenlerin dışında kullanılması.
 14. Garanti bu durumlarda geçerli değildir:
 15. a) Ürün üzerindeki IMEI/Seri numarası veya garanti numarası okunamaz halde, hasar görmüş veya sökülmüş ise;
 16. b) Satın Alma Kanıtı mevcut değil ise.
 17. Garanti; Ürün ve Parçaları için geçerlidir. Garanti, üçüncü tarafların sahip olduğu yazılım veya diğer donanımlar için geçerli değildir. Ancak, son kullanıcı lisans sözleşmesini, bireysel garanti bildirimlerini/açıklamalarını ve/veya bu ürünler için verilen istisnaları kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sorumluluklarınız

Ürününüzü bu Garanti kapsamındaki bakım/onarım için Realme Servis Merkezine veya bir Yetkili Servis Merkezine teslim etmeden önce; üründe sakladığınız tüm kişisel bilgilerinizi ve verilerinizi (telefon numaraları, metinler, resimler vb.) yedeklemeli ve silmelisiniz.

Realme Sorumluluklarının Sınırlandırılması

 1. Yukarıda belirtilenler dışında, Realme yasalar ile veya başka bir şekilde açık veya zımni başka hiçbir garanti vermez. Bazı ülkelerdeki tüketici hukuku, Ürün garantisi temelinde sınırlama yapılmasına izin vermez ve bu nedenle bu garantideki belirli kısıtlamalar sizin için geçerli olmayabilir.
 2. Ürününüzü bu Garanti kapsamındaki Realme Hizmet Merkezine veya Yetkili Servis Merkezine teslim etmeden önce bilgilerinizi yedeklemezseniz, Realme; programlarınızın, verilerinizin, SIM kartınızın veya değiştirilebilir depolama ortamlarınızın zarar görmesinden veya kaybolmasından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 3. Realme garantisinin ihlali durumunda, Yerel yasaların izin verdiği ölçüde ve ayrıca söz konusu ihlalin sonuçlarının makul bir şekilde öngörülememesi durumunda, Realme herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır. Bir tüketici olarak, cihazların kullanımı ticari olmayabilir. Bu nedenle, Realme; cihazın yanlış kullanımından kaynaklanan hiçbir zaman kaybından, gelir kaybından, beklenen sözleşme tasarrufundan veya dolaylı zararlardan sorumlu değildir.
 4. Ürününüzle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, lütfen Realme web sitemizde ayrıntılı iletişim bilgilerini bulabileceğiniz Realme Çağrı Merkezi veya Yetkili Servislerimizle iletişime geçiniz.
 5. Garanti Kuralları zaman zaman Realme tarafından güncellenebilir. Lütfen Garanti Kuralları ile ilgili en güncel bilgilere erişebilmek için her zaman Realme web sitesini ziyaret edin.

 Bu sembol (çerçeveli veya çerçevesiz), piller (varsa) ve / veya ambalajı, cihazın, elektrikli aksesuarların (kulaklık, adaptör veya kablo gibi); cihazın kesinlikle evsel atıklarla birlikte atılmaması gerektiğini belirtir.